Ubieganie się o zgodę na wakacyjny wyjazd dziecka zagranicę

Zwykły wpis

77335-Royalty-Free-RF-Clipart-Illustration-Of-A-Group-Of-Diverse-Children-Spelling-Holidays

Co należy zrobić, aby otrzymać zgodę sądu na wyjazd z dzieckiem zagranicę w sytuacji, gdy drugi z rodziców albo opiekun prawny dziecka nie godzi się na taki wyjazd.

W przedstawionej powyżej sytuacji wymagane jest złożenie w sądzie aplikacji o wydane „specific issue order”, czyli wniosku o wydanie postanowienia wyrażającego zgodę na wyjazd. Oczywiście ze złożeniem takiej aplikacji związane są dokładnie sprecyzowane opłaty tj. opłata za usługę solicitora, opłata sądowa oraz opłata za usługę barristera podczas mediacji sądowej. Celem złożenia takiej aplikacji należy wypełnić „Form C100”. Dopuszczalne jest złożenie tej aplikacji osobiście, bez pomocy prawnika.

Warto wspomnieć, że istnieje również możliwość uzyskania takiej zgody sądu w nagłych przypadkach tj. „emergency specific order”, kiedy to przykładowo do wyjazdu na wakacje pozostało niewiele czasu.

Niezbędnym będzie wyjaśnienie: dokąd się wnioskodawca wybiera, na jak długo, jakimi środkami transportu oraz pozostawienie dokładnych danych kontaktowych, dzięki którym możliwy będzie kontakt z dzieckiem podczas wyjazdu.

Szczegółowe informacje na temat „specific issue order” znaleźć można również tutaj: https://www.gov.uk/looking-after-children-divorce/types-of-court-order

Stan prawny na dzień: 5 lipca 2014 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s