Zostałem poszkodowany w wypadku drogowym. Co mogę zrobić?

Zwykły wpis

Personal Injury Claim Form with pen, calculator

Poszkodowany w wypadku drogowym może ubiegać się odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w wyniku wypadku drogowe od ubezpieczyciela osoby, która jest winna za wypadek.

Po tym jak swoje dochodzenie przeprowadzi policja poszkodowany może podjąć dalsze kroki. Wiele zależy od charakteru odniesionych obrażeń. Jeśli poszkodowany zasięgnie porady prawnika i sprawa zostanie otwarta to w pierwszej kolejności gromadzona będzie dokumentacja związana z wypadkiem, w tym dokumentacja medyczna. Świadkowie wypadku ponownie złożą zeznania.

Następnie prawnik poszkodowanego i firma ubezpieczeniowa osoby winnej za wypadek będą prowadzić negocjacje. Po pierwsze starać się będą ustalić czy faktycznie winna za wypadek jest wskazana osoba. Po drugie negocjacje dotyczyć będą tego, w jakiej wysokości odszkodowanie zostanie wypłacone. Na tym etapie dojdzie do wymiany ofert pomiędzy stronami. Postępowanie się zakończy jeśli oferta zostanie przyjęta. Natomiast jeśli oferta nie zostanie przyjęta to sprawa trafi do sądu. Tylko niewielki odsetek spraw tego typu trafia do sądu.

Poszkodowany powinien pamiętać, że w sprawach o odszkodowania za obrażenia odniesione w wyniku wypadków drogowych obowiązuje 3-letni okres przedawnienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s