Czym zajmuje się Social Services?

Zwykły wpis

Parents, Kids Graphic

Lokalne oddziały Social Services wspierają rodziny i dbają o dobro dzieci znajdujących się niebezpieczeństwie oraz podejmują działania w odniesieniu do członków rodziny dziecka czy też innych osób. Stopień wsparcia może być różny ale wsparcie dostarczane jest rodzinom, które nie otrzymały wystarczającej pomocy w szkołach, od lekarzy GP, oraz w różnych innych organizacjach i instytucjach.

Social Services ma za zadanie stać na straży bezpieczeństwa i promować poszanowanie dobra dzieci. Pomoc może polegać na różnorakich działaniach na rzecz dzieci i ich rodziców zwykle w ich własnym środowisku domowym. Każde działanie jest koordynowane przez Social Worker’a. Często rodziny czują niepokój, gdy do działania przystępuje Social Services z obawy przed tym, że w efekcie dojdzie do odebrania im dzieci. Jedynie w bardzo jasnych i ściśle określonych okolicznościach pracownicy Social Services rzeczywiście mogą zabrać rodzicom dzieci. Dodatkowo w takich przypadkach wymagane jest postanowienie sądu.

Najczęściej podejmowane działania są: na prośbę rodziców (kiedy nie radzą sobie z wychowaniem dzieci), w stosunku do dzieci niepełnosprawnych, w przypadku dzieci adoptowanych oraz w razie przemocy domowej.

Do wszczęcia procedury nazywanej tzw. Section 47 enquiry dochodzi w razie zagrożenia dobra dziecka. To dochodzenie ma na celu ustalenie i potwierdzenie wszystkich okoliczności dotyczących zagrożeń w wychowaniu dziecka. Jeśli zarzuty nie potwierdzą się to takie postępowanie zostaje zakończone. Natomiast, gdy dojdzie do potwierdzenia zagrożenia dobra dziecka to organizowane jest spotkanie, na którym wszystkie ze stron zainteresowanych ustalają plan ochrony dziecka.

Stan prawny na dzień: 3 sierpnia 2014 r.

5 uwag do wpisu “Czym zajmuje się Social Services?

 1. Paulina

  A co jeśli dzieci zostaną zabrane teoretycznie bezprawnie ,tzn dziecko (nie cały rok ma) uczy sie raczkowac i nabiło sb guza i na podstawie guza na główce Social oskarżył o znecanie i zostały zabrane dzieci . Co wtedy? Gdzie trzeba sie udać i szukać pomocy?

  • Judyta Kasperkiewicz

   Witam. Proszę o więcej informacji na ten temat. Kto powiadomił social services? Na jakiej podstawie zabrano dzieci? Jak wygląda sytuacji w stosunku do pozostałych dzieci? Jeśli chciałaby Pani zaskarżyć tę decyzję, to należy zwrócić sie do lokalnego councilu. Warto w tym momencie przedstawić dowody świadczące o tym, że informacje social services o znęcaniu są nieprawdziwe. Można żądać odszkodowania, jeśli ich działania okażą się niesłuszne albo bezprawne. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam.

 2. A. Handzelko

  A co jeżeli matka z dziećmi przyjechała do Anglii bez zgody ojców dzieci, podjęła pracę zarobkową nie informując o tym odpowiednich organów w Polsce. Przebywa u rodziców, robi awantury przy dzieciach, źle zajmuję się nimi, krzyczy,puszcza dziecko bez śniadania do szkoły. Co zrobić z taką matką?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s