PRAWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH: POLICJA

Zwykły wpis

74215712-700x265

Podczas przesłuchania przez policję osobom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe prawa. Rodzaj przysługujących praw zależny jest od stopnia i rodzaju ich niepełnosprawności.

Osoby niesłyszące, niedosłyszące lub z upośledzeniem mowy powinni otrzymać pomoc tłumacza, podczas czynności dokonywanych przez Policję. Policja ma prawo przesłuchać osobę bez obecności tłumacza tylko wtedy, gdy opóźnienie może zagrażać ludziom, własności lub dowodom.

Zaburzenia uczenia się
Policja powinna przesłuchać osobę z zaburzeniami uczenia się, kiedy obecna przy tym jest tzw. osoba „appropriate adult”. Taka osoba nie powinna pracować w Policji i powinna mieć doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami uczenia się. Policja może przesłuchać osobę z takimi zaburzeniami bez jednoczesnej obecności „appropriate adult”, tylko jeśli opóźnienie zagraża ludziom, własności albo dowodom.

Prawo do pomocy medycznej

W razie zatrzymania w policyjnej celi, osoba zatrzymana ma prawo do badania lekarskiego przez pracownika służby zdrowia. Takim pracownikiem może być sanitariusz, pielęgniarka albo chirurg policyjny (czasami nazywany „Forensic Medical Examiner”).

Jeśli zatrzymany nie chce zostać przebadany przez pracownika służby zdrowia wymienionego wyżej to może wybrać lekarza

ogólnego (GP), jeśli jest to możliwe w tym czasie. Może się zdarzyć, że trzeba będzie ponieść koszty uzyskanej pomocy medycznej. Fakt udzielenia pomocy medycznej z całą pewnością zostanie odnotowany w rejestrach policyjnych.

Stan na dzień: 10 września 2015 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s