Rejestracja zagranicznej firmy w UK

Zwykły wpis

international-business1.jpg

REJESTRACJA FIRMY W UK

Jeśli przedsiębiorca zagraniczny planuje rozpocząć działalność w UK lub przenieść już istniejącą do UK to ma obowiązek ją zarejestrować.

Niektóre rodzaje firm (przedsiębiorstw) nie mogą dokonać takiej rejestracji, w tym np. spółka partnerska czy też nieposiadające osobowości prawnej ‚unincorporated’. W takiej sytuacji należy skontaktować się z Departamentem Handlu Zagranicznego w celu uzyskania porady.

Jeśli przedsiębiorca nie posiada siedziby w UK to do czasu rozpoczęcia wykorzystywania w działalności nieruchomości lokalowej lub gruntowej nie musi dokonywać rejestracji. Jeśli jednak tak się stanie i rozpocznie wykorzystanie angielskiej nieruchomości to powinien skontaktować się z Urzędem Skarbowym i Podatkowym (HMRC) w celu rejestracji do podatku dochodowego. W takiej sytuacji nie należy rejestrować firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym (Companies House).

W JAKI SPOSÓB DOKONAĆ REJESTRACJI?

W celu rejestracji należy wypełnić formularz OS IN01 i przesłać go do Krajowego Rejestru Sądowego w ciągu 1 miesiąca od rozpoczęcia działalności. Na formularzu znajduje się informacja o adresie, na jaki należy go odesłać wraz z wymaganymi załącznikami.

Pamiętać należy również o uiszczeniu opłaty za rejestrację w wysokości £20. Zapłaty można dokonać poprzez czek lub przekaz pocztowy.

ZMIANA DANYCH FIRMY
Zmianach dotyczące prowadzonej działalności należy zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego w ciągu 14 dni. Zmiany mogą dotyczyć: nazwy, adresu, przedmiotu działalności, informacji o zarządzie czy statucie firmy.

Krajowy Rejestr Sądowy ‚Companies House’
Kontakt telefoniczny: 0303 1234 500

Pomoc w sprawie powyższego można uzyskać z Departamentu Handlu Zagranicznego, który świadczy ją podmiotom zagranicznym rozpoczynającym działalność w UK.

Departament Handlu Zagranicznego ‚Department for International Trade’
Kontakt telefoniczny: 020 7215 5000

Stan prawny na dzień: 31 maja 2017 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s